Pizza a dieta

Pizza a dieta

Jeżeli już od dłuższego czasu jesteśmy na diecie, z całą pewnością po nocach marzymy o zjedzeniu czegoś zakazanego. Śnią się nam te wszystkie czekoladowe batoniki, słodkie wafelki i kolorowe cukiereczki. Rozmyślamy na temat pizzy, którą do tej pory jadaliśmy dosłownie co dwa dni, a teraz nie mieliśmy jej w ustach już od ostatniego tygodnia. Pizza uznawana jest za danie kaloryczne i niezdrowe. Niektórzy traktują ją tak samo jak zwykłe fast foody i stawiają na równi z tłustymi hamburgerami i frytkami. Czy jednak rzeczywiście musimy jej unikać na diecie? Czy póki nie osiągnęliśmy swojej idealnej wagi, nie możemy nigdy sięgać po ten pyszny włoski specjał?

Wybór należy oczywiście do nas samych, ale pamiętajmy, że jeśli będziemy sobie cały czas wszystkiego odmawiać, długo tak nie pociągniemy. W pewnym momencie rzucimy swoją dietą w kąt, kompletnie o niej zapomnimy i rzucimy się na ukochane zakazane jedzenie. Początkowo zjemy tylko jednego batonika lub kawałek ciasta. Nasze podniebienie już wtedy zostanie jednak rozochocone i na takiej małej przekąsce na pewno nie zakończymy swojego buszowania po kuchni – ostatecznie zamówimy dla siebie całą pizzę, popijemy ją colą, a na koniec uraczymy się kolejnym deserkiem. Gdybyśmy natomiast normalnie pozwalali sobie na jedzenie tych „niedozwolonych” rzeczy, uniknęlibyśmy napadów jedzenia. Spróbujmy z tej metody skorzystać. Jeżeli od dłuższego czasu chodzi za nami pizza w Lublinie, po prostu ją zamówmy i zjedzmy na pół ze swoim partnerem. Wybierzmy mniejsze zło, czyli placek na cienkim cieście pokryty samym serem i pomidorowym sosem. To właśnie mięsne i serowe dodatki podbijają bowiem kaloryczność każdej pizzy.

Dieta nie powinna polegać na ciągłych wyrzeczeniach. Nie jesteśmy w stanie przez całe swoje życie odmawiać sobie przepysznych dań, które poprawiają nam nastrój. Pozwalając sobie na nie raz czy dwa razy w tygodniu, dbamy o swoją równowagę psychiczną i jesteśmy w stanie znacznie dłużej wytrwać na swojej diecie. A nawet takie odstępstwa nie powinny wpłynąć negatywnie na jej skuteczność.

You may also like...