Gdzie iść z dziećmi w Zabrzu?

Gdzie iść z dziećmi w Zabrzu?

Utarło się, że Śląsk to smutny, szary i bury rejon, w którym nie ma zbyt wielu atrakcji. Rozmawiając z ludźmi z okolic Zabrza często słyszałem, że miasto to nie ma do zaoferowania dzieciom praktycznie niczego. Trochę mnie to zainteresowało i zacząłem szukać atrakcji dla dzieci w Zabrzu. Okazało się, że znalazłem ich całkiem sporo i czuję obowiązek, aby się nimi z Wami podzielić.

Ogród botaniczny w Zabrzu

Na początek dam coś, co nacieszy dziecięce oczy i rozwinie horyzonty. Ogród botaniczny to piękne miejsce, w którym dziecko dowie się co nie co o różnorodnych roślinach. Ciekawa opcja zwłaszcza na mniej upalne dni.

Multikino

A teraz coś bardziej rozrywkowego, czyli kino, w którym obejrzeć można różnego rodzaju filmy czy bajki. Opcja dla młodszych i starszych dzieci. Multikino zawsze ma świeży repertuar, dziecko bez trudu zobaczy tu więc nowości, które najbardziej je interesują.

Salon zabaw Fiku Miku

Mamy w Zabrzu dwie sale zabaw. Pierwsza to Fiku Miku, w której bawić mogą się dzieci młodsze i starsze, druga to…

Sala zabaw frajda

Tu też na dzieciaki czeka niezła zabawa w towarzystwie rówieśników. Dzieci wychodzą stąd zadowolone i zmęczone mając nowych przyjaciół.

Dom muzyki i tańca

Dla dzieci zainteresowanych muzyką i tańcem mamy kolejną propozycję, jaką jest dom tańca i muzyki. To tu dzieci rozwijają swoje talenty w czasie regularnych zajęć.

Kąpielisko leśne Zabrze Maciejowice

Latem warto rozerwać się na łonie przyrody. Jeśli masz już wystarczająco duże dziecko, to koniecznie jedź z nim na kąpielisko leśne znajdujące się w Maciejowicach. Odpoczniesz tam, a dziecko wyszaleje się. Pilnuj tam tylko porządku!

Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido

Każdy mieszkaniec Zabrza powinien wiedzieć co nie co o jego historii. Można łatwo ją poznać odwiedzając lokalną kopalnię zabytkową. I mocno Cię do tego zachęcamy, idź tam koniecznie razem z dzieckiem!

Nauka robienia pizzy

Jeśli twoje dziecko lubi jeść, to możesz zabrać je do bistro u 3 na naukę robienia pizzy. To prawdziwa pizzeria włoska, która co jakiś czas organizuje zajęcia dla dzieci. Świetna sprawa, która nie tylko nauczy dziecka czegoś nowego, ale też sprawi, ze nie będzie ono głodne. Dowiedz się więcej na ich stronie: https://www.u3bistro.pl/informacje/jedzenie-z-dostawa.

Jump World – park trampolin

Starsze dzieci mogą chcieć poszaleć w parku trampolin. Tu to można się zmęczyć! Sala wyłożona jest trampolinami, na których można skakać przyjmując w powietrzu rozmaite figury. Opcja idealna dla maluchów, które są odważne i aktywne!

You may also like...