Czy dziecko może jeść sushi?

Czy dziecko może jeść sushi?

W ostatnim czasie rozmawiałam z jedną z moich koleżanek, która wybrała się ze swoim dzieckiem do restauracji Sushi. Przygoda byłaby miła i przyjemna, gdyby nie to, że koniec końców okazało się, że dziecko po sushi czuło się źle. Ale nic w tym dziwnego, w końcu nieopatrznie zjadło ono danie razem z wasabi, które przecież dla dzieci jest zbyt ostre.

Przekonała mnie ta sytuacja do tego, aby samodzielnie odwiedzić jedną z restauracji sushi, Sushi Kanpai, w celu porozmawiania z obsługą. Poniżej przedstawiam Wam w prostych i żołnierskich słowach informacje, które udało mi się uzyskać.

Otóż zastanawiając się nad tym czy dzieci mogą jeść sushi musisz wziąć pod uwagę, że odpowiedzi są dwie: Tak, dzieci mogą jeść sushi, a także: nie, dzieci sushi jeść nie powinny. Wszystko zależy od tego, z czego dane sushi zostało zrobione. Z założenia ryż razem z rybą mogą być bardzo dobre i zdrowe dostarczając dziecku węglowodany czy kwasy omega-3. Mogą być też jednak trujące powodując niestrawność i problemy z trawieniem. Nie każda ryba jest bowiem dla dziecka bezpieczna i dlatego decydując się na zamówienie sushi dla dzieci warto zdecydować się na taką restaurację, która przygotowała specjalne menu dla dzieci.

You may also like...