Czy dziecko może jeść sushi?

Czy dziecko może jeść sushi?

W ostatnim czasie rozmawiałam z jedną z moich koleżanek, która wybrała się ze swoim dzieckiem do restauracji Sushi. Przygoda byłaby miła i przyjemna, gdyby nie to, że koniec końców okazało się, że dziecko po sushi czuło się źle. Ale nic w tym dziwnego, w końcu nieopatrznie zjadło ono danie razem z wasabi, które przecież dla dzieci jest zbyt ostre.

Przekonała mnie ta sytuacja do tego, aby samodzielnie odwiedzić jedną z restauracji sushi, Pan Sushi, w celu porozmawiania z obsługą. Poniżej przedstawiam Wam w prostych i żołnierskich słowach informacje, które udało mi się uzyskać.

Otóż zastanawiając się nad tym czy dzieci mogą jeść sushi musisz wziąć pod uwagę, że odpowiedzi są dwie: Tak, dzieci mogą jeść sushi, a także: nie, dzieci sushi jeść nie powinny. Wszystko zależy od tego, z czego dane sushi zostało zrobione. Z założenia ryż razem z rybą mogą być bardzo dobre i zdrowe dostarczając dziecku węglowodany czy kwasy omega-3. Mogą być też jednak trujące powodując niestrawność i problemy z trawieniem. Nie każda ryba jest bowiem dla dziecka bezpieczna i dlatego decydując się na zamówienie sushi dla dzieci warto zdecydować się na taką restaurację, która przygotowała specjalne menu dla dzieci.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *