Blog dla ojców – kopalnia wiedzy czy coś więcej?

Blog dla ojców – kopalnia wiedzy czy coś więcej?

Blogi parentingowe robią w ostatnim czasie zawrotną karierę, cieszą się rosnącym zainteresowaniem zarówno wśród rodziców, jak i tych którzy rodzicami zamierzają zostać w przyszłości. Co ciekawe, choć prekursorkami w tej dziedzinie od zawsze były głównie mamy, to coraz częściej triumfy święcą blogi prowadzone przez ojców.

Blog taty – co to takiego?

Ilu ojców, tyle sposobów na przeżywanie ojcostwa. Każdy tata ma swoje indywidualne podejście do kwestii rodzicielstwa. Jedni są mniej – inni bardziej odpowiedzialni, jedni traktują rolę ojca bardzo serio, inni w każdej sytuacji znajdą powód do żartów. Są ojcowie oryginalni i tacy, którzy nie wyróżniają się z tłumu – jedni i drudzy mają niekiedy potrzebę podzielenia się ze światem swoimi spostrzeżeniami i refleksjami dotyczącymi ważnej roli, w jakiej obsadziło ich życie.

Blog dla ojców to sposób na manifestację własnej postawy i poglądów dotyczących wychowywania młodego człowieka. Jeśli ktoś to czyta, uważa, że treści bloga są ważne, interesujące, godne poświęcenia uwagi – możemy mówić o sukcesie autora.

Blog ojca tylko dla ojca?

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, kto jest odbiorcą blogów pisanych przez ojców. Czy są to inni ojcowie szukający wsparcia, porad lub poparcia dla własnej wizji rodzicielstwa? Rosnąca popularność blogów parentingowych świadczy, że jest zapotrzebowanie na tego typu formę przekazywania informacji. Czasami czytelnikami kieruje ciekawość, innym razem przyciąga ich odmienność prezentowanych przez innych ojców treści. Bywa też, że blog trafia do grupy rodziców borykających się z podobnym problemem. Czasami jest to choroba dziecka, innym razem samotne rodzicielstwo.

Oczywiście wcale nie jest powiedziane, że blogi ojcowskie są zarezerwowane tylko dla męskiej części rodziców. Mamy jak najbardziej są tutaj mile widziane. Być może znajdą tu odpowiedź na nurtujące je pytania, a może blog ojcowski stanie się dla nich inspiracją, jak radzić sobie z problemami kobiecego świata. Kto wie, do kogo w głównej mierze trafiają słowa pisane przez ojców?

You may also like...