DERMAVEEL, CZYLI NASZ SPOSÓB NA WALKĘ Z AZS I EGZEMĄ

DERMAVEEL, CZYLI NASZ SPOSÓB NA WALKĘ Z AZS I EGZEMĄ

Atopowe zapalenie skóry, zwane czasem egzemą, jest chorobą, której nie można w pełni wyleczyć. Jego objawy można jedynie łagodzić, sięgając po specjalistyczne maści jak dermaveel lub korzystając ze sprawdzonych metod domowych, które najczęściej wykorzystują składniki naturalne.

Czym jest AZS?

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą nieuleczalną, na którą cierpią przede wszystkim mieszkańcy Europy oraz Stanów Zjednoczonych, przy czym szacuje się, że cierpi na nią nawet 20% dorosłych. Choroba częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Nie są do końca znane czynniki, które ją powodują. Do niedawna powszechnie uważano, że atopowe zapalenie skóry jest spowodowane m.in. przez nadmierną, przesadną higienę. Obecnie naukowcy stoją na stanowisku, że AZS jest chorobą dziedziczną, przy czym każdy chory dziedziczy jedynie skłonność do zachorowania na atopię, która może się również objawiać katarem siennym czy nawet astmą oskrzelową. W początkowej fazie skóra jest jedynie mocno zaczerwieniona, potem stan ten odrobinę się zmienia – pojawiają się czerwone swędzące grudki, które pojawiają się głównie w zgięciach rąk i nóg. Czerwone plamy przypominające liszaj mogą się rozprzestrzeniać na całe ciało.

Jak radzić sobie z atopowym zapaleniem skóry?

Najczęściej lekarze rekomendują stosowanie maści ze sterydami, które są powszechnie stosowane w leczeniu alergii. Równie popularne jest stosowanie emolienów. Środkiem pośrednim, pomiędzy leczeniem AZS miejscowo sterydami a emolienami, są maści typu dermaveel, zawierające naturalne składniki łagodzące objawy AZS. Maści stosuje przy łagodnych objawach AZS. Często stosuje się także maści przeciwzapalne, które mają działanie zbliżone do sterydów. Przy długotrwałym leczeniu wskazane może być sięgnięcie po tabletki przeciwuczuleniowe, które jednak mogą powodować senność.

Przy leczeniu AZS warto również skorzystać z psychoterapii, aby złagodzić objawy stresu. Według lekarzy to stres nasila objawy AZS, natomiast zakazane jest sięganie po preparaty z dodatkiem alkoholu. Chory źle znosi zarówno spirytus salicylowy, jak i perfumy.

You may also like...