Problem zaflegmienia u dziecka

Problem zaflegmienia u dziecka

Pojawienie się dziecka w domu młodych rodziców wywraca życie rodzinne do góry nogami. Jest to z jednej strony piękny czas, niepowtarzalnych pierwszych chwil maleństwa. Zaś z drugiej strony jest to okres dość stresujący dla młodych mam i młodych tatusiów. Każde dziecko jest inne i przychodzi na świat z innymi dolegliwościami. Na każde maleństwo działają inne patenty – nie ma uniwersalnych rad, które by działały zawsze i w każdej sytuacji, nie ma też instrukcji pielęgnacji i wychowywania nowego członka rodziny. Wszystkie sytuacje, w których dziecko ma nieokreślone problemy są dla rodziców stresujące. Problemów z noworodkiem jest wiele, można by ich tu mnożyć i mnożyć. Jednak w tym artykule zajmie się konkretnie jedynym, określonym problemem, jakim jest zaflgmienie u dziecka.

Co to jest zaflegmienie u dziecka?

Zaflegmienie jest to zalegająca flegma, wydzielina w oskrzelach dziecka. Przez nią dziecko męczy kaszel, niekiedy pojawiają się problemy z oddychaniem. Przyczyną odkładania się flegmy zazwyczaj jest przeziębienie. Noworodek, niemowlak nie potrafi sam wydmuchać noska, wydzielina z zatok ścieka do gardła, odkładając się w oskrzelach, płucach. Bardzo ważne jest by możliwie jak najczęściej odciągać wydzielinę z noska maleństwa, dzięki czemu mniej flegmy będzie ściekać do gardełka.

Jak walczyć z zaflegmieniem u dziecka?

Najważniejsza jest wyżej wspomniana częsta higiena noska niemowlaczka. Jednak nie jest ona wystarczająca, zwłaszcza w przypadku bardzo mocne, intensywnego kataru. W walce z flegmą w oskrzelach przychodzą inhalacje. Jest to sposób wiekowy, wykorzystywany przez nasze babcie i mamy. Mimo, że zaczął być stosowany od już wiele lat temu, to nadal jest nieoceniony w walce z katarem i kaszlem dziecięcym. Inhalacje należy powtarzać trzy razy dziennie. W przypadku mało rozwiniętej choroby stosuje się inhalacje z soli fizjologicznej. W sytuacji kiedy, mamy do czynienia z rozwiniętą chorobą, wówczas należy inhalować dziecko lekami, np. lekiem Nebud. Pamiętaj, każdy lek musi być przepisany przez lekarza.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *